Od czego zacząć?

 

    Kilka dni temu miałam ogromną przyjemność poprowadzić spotkanie dotyczące blogowania. Spotkałam się z osobami, które tak jak ja całkiem niedawno, zamierzają spełnić swoje marzenie o założeniu bloga. Z tego względu, że tak bardziej systematycznie prowadzę go dopiero mniej więcej dwa lata, doskonale pamiętam swoje początki. Już na wstępie od razu podkreślę, że wciąż się uczę oraz rozwijam i jeszcze naprawdę sporo pracy przede mną, żeby spełnić zamierzone cele. Mimo to, chciałabym podzielić się z Wami w kilku zdaniach własnym doświadczeniem. A więc od czego zacząć? To było pierwsze pytanie, które pojawiło się na spotkaniu. Bardzo długo zbierałam się do tego, żeby podjąć decyzję o założeniu strony. Na pewno potrzebowałam wsparcia oraz mobilizacji od bliskich mi osób i tego właśnie Wam życzę na samym początku. Oprócz motywacji, jedną z najistotniejszych spraw jest pomysł na blog. Ja od razu wiedziałam, że ma to być strona skierowana głównie na modę, ponieważ w tym temacie czuję się najlepiej. Jeśli Wy czujecie się w czymś dobrze to zdecydowanie lepiej będziecie podążać za tematem, dzięki czemu blog będzie ciekawszy, a przede wszystkim prawdziwy. Pamiętajcie, że ma to być dla Was przede wszystkim przyjemność, dlatego też warto wybrać taką tematykę, która Was interesuje. To dla mnie podstawa i tego nadal się trzymam. Kolejnym krokiem jest wybór dobrej nazwy, co tylko wydaje się takim prostym zadaniem. Przyznam Wam szczerze, że bardzo długo nad tym myślałam. Pamiętajcie, że ta nazwa będzie towarzyszyć Wam już każdego dnia, w związku z tym warto zdecydować się na taką, którą później będziecie z przyjemnością używać, ale też będzie dobrze określała Wasz blog. Moją stronę na początku miało prowadzić więcej osób, z tego względu nazwa musiała być w miarę uniwersalna i pasująca do większej ilości tematów, wszystkich związanych z modą i urodą. Takie było nasze założenie, jednak w rezultacie prowadzę go tylko ja, co było pewnie dobrą decyzją. Dziś jestem zadowolona z nazwy, ponieważ już wiele razy spotkałam się z opinią, że jest ciekawa i bardzo szybko można ją zapamiętać, a to jest niezwykle istotne. Kolejną sprawą jest założenie strony internetowej, a tutaj warto zdecydować się na świetnego grafika. Całe szczęście mam takiego w domu, który dba o całą oprawę bloga. Moja strona była założona na szybko, ale pracujemy nad jej odświeżeniem oraz rozbudową więc już wkrótce będziecie mogli obejrzeć pierwsze efekty naszej pracy. Prowadzenie bloga to współpraca z różnymi osobami. To idealna okazja do tego, żeby poznać ludzi pełnych pasji, a ja mam do nich ogromne szczęście. Oprócz grafika, jedną z najważniejszych osób jest fotograf, ale o nim wspomnę Wam o wiele więcej w dodatkowym poście, ponieważ naprawdę jest o czym pisać. Dziś wiem, że bardzo doceniam pracę mojej kochanej fotografki, która w przepiękny sposób pomaga mi zaprezentować stylizacje.

 

 

DSC_0909_mniejszy

Ile czasu zajmuje blogowanie?

 

    To kolejne pytanie, które usłyszałam na spotkaniu, o którym Wam wspominałam. Zanim na niego odpowiedziałam, musiałam się porządnie zastanowić, ile czasu zajmuje mi prowadzenie strony. Na ten czas związany z blogowaniem składa się wiele komponentów. Zacznę może od stylizacji, ponieważ to one odgrywają główną rolę na moim blogu. Do każdej sesji zdjęciowej staram się jak najlepiej przygotować. To, co pokażę Wam na stronie często planuję już wcześniej, zapisując swoje pomysły w notesie, który zawsze mam przy sobie. Na przymiarki, dopasowanie dodatków i skompletowanie całego zestawu na pewno potrzeba trochę czasu, ale pomysłów mam tak dużo, że często od razu wiem, jaka stylizacja pojedzie ze mną na zdjęcia. Podczas sesji zdjęciowej fotografujemy od razu więcej niż jedną stylizację, dzięki czemu mam zawsze jakiś zapas zdjęć. To spore ułatwienie dla mnie, co bardzo Wam polecam. Prowadzenie bloga to także pisanie postów na stronę, odpisywanie na komentarze, mnóstwo wiadomości, doradzanie i odpowiadanie na Wasze pytania, a także podążanie za trendami. Chciałabym mieć o wiele więcej czasu na to wszytko, żeby zrealizować to na jak najwyższym poziomie. Pracując na co dzień, nie zawsze da się to zrobić w taki sposób, jak to zaplanowaliśmy, ale naprawdę warto podjąć próbę. Bardzo dobrze sprawdza się też spontaniczne działanie, które czasami lepie wychodzi niż to zaplanowane z każdym szczegółem. Tak więc odpowiadając na Wasze pytanie, blogowanie zajmuje całkiem sporo czasu.

 

 

DSC_0925_mniejszy

DSC_0937_mniejszy

DSC_0936_mniejszy

Jakie korzyści są z blogowania?

 

    To pytanie, które słyszę bardzo często. Mówiąc o korzyściach, można pomyśleć o bardzo wielu sprawach. Prowadzenie bloga to dla mnie od samego początku forma relaksu oraz spełnianie się w tym, co kocham. Uczucia, które towarzyszą mi podczas prezentowania Wam własnego stylu i pomysłów na stylizacje są bezcenne, a każde pozytywne słowo jest najlepszą nagrodą za pracę. Jeśli chodzi o korzyści finansowe, a głównie o nie pytacie, to od razu Wam odpowiem, że w blogowaniu potrzeba czasu i wytrwałości. Z jednej strony blogów jest aktualnie bardzo dużo, a z drugiej jest to świetny czas na to, aby je prowadzić. Firmy coraz częściej przekonują się o tym, że ubrania zaprezentowane na blogach modowych są dla nich świetną reklamą, co daje Wam duże szanse na pokazanie ich według własnego pomysłu. Ja doceniam każdą współpracę, ponieważ kolejne wpisy zawsze uczą mnie czegoś nowego. W blogowaniu być może nie ma konkretnej stabilizacji finansowej, przynajmniej na takim etapie, na którym ja jestem, a tak jak wspomniałam już wcześniej, jeszcze sporo pracy przede mną, ale moim zdaniem blogowanie daje ogromne korzyści, o których sami musicie się przekonać. Jeśli połączycie swoją pasję z pracą oraz systematycznością, to jesteście w stanie wiele osiągnąć, spełniając własne marzenia. Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się Was do tego przekonać. Życzę Wam powodzenia kochani. 

 

 

DSC_0910x_mniejszy    DSC_0910_mniejszy

DSC_0918_mniejszy

DSC_0921_mniejszy

DSC_0943_mniejszy

DSC_0946_mniejszy

DSC_0940_mniejszy

sukienka: Cocomore

sweter: Il Piu (dostępny tutaj: ilpiu.pl)

torebka: Mango

biżuteria: coccola.pl