Droga od pomysłu do realizacji...

 

    Zawsze podziwiałam ludzi, którzy mają swoją pasję. Podziwiałam ich nie tylko za to, że ją znaleźli, ale także za to, że potrafią ją utrzymać, wkładając w to mnóstwo swojej energii. Jeszcze całkiem niedawno, gdy wracałam po pracy do domu, zastanawiałam się, co mam ze sobą zrobić. Bardzo chciałam, żeby mój dzień był wartościowy. Obserwowałam z podziwem mojego męża, który zawsze potrafił znaleźć sobie ciekawe zajęcie, spełniając się przy tym z uśmiechem na twarzy. Między innymi właśnie to zmobilizowało mnie do tego, żeby znaleźć to coś dla siebie, coś co da mi tyle radości, coś co będzie motywować mnie każdego dnia do działania. Jak znaleźć odpowiednie zajęcie dla siebie? Zachęcam do przeczytania całego wpisu, który dzisiaj dla Was przygotowałam.

 

 

 

DSC_4830

1. Znajdź dobry temat!

 

    Od zawsze interesowałam się modą. Z chęcią przeglądałam wszystkie nowości, trendy obowiązujące w danym sezonie. Z przyjemnością przeglądałam magazyny modowe, przeróżne strony czy też konkretnie blogi modowe, starając się zaczerpnąć z nich jak najwięcej inspiracji. Wiedziałam, że to dobry temat dla mnie, ale pomysł o swoim blogu powstał dużo później. Jeśli macie zajęcie, na które jesteście w stanie poświęcić dużo swojego czasu i energii, to może warto się zastanowić, czy zrobić coś z tym dalej. Od razu Wam powiem, że naprawdę warto się za to zabrać. Jeśli i tak jest to duża część Waszego czasu, to zdecydowanie trzeba zrobić z tym coś pozytywnego.

 

 

DSC_4826

2. Po prostu działaj!

 

    Od pomysłu do realizacji jest jeszcze sporo kroków do przejścia. Trzeba jednak spojrzeć na korzyści, jakie mogą z tego wynikać. To najlepsza mobilizacja do działania. Konsekwentne dążenie do celu to ogromne wyzwanie, ale wszystko jest do przejścia. Pomysłów miałam wiele, aż przyszedł taki dzień, w którym wzięłam się do pracy. Każdy sukces motywował mnie do kolejnych kroków i właśnie o to chodzi. Jeśli już zaczniecie, to reszta przyjdzie z czasem. Nie czekaj na odpowiedni moment. Nie czekaj też na lepsze pomysły. Właśnie tu i teraz to najlepsza chwila na rozpoczęcie i realizację swoich marzeń. Zawsze można sobie powiedzieć, że moglibyśmy jeszcze lepiej się przygotować, ale czy znajdziemy na to więcej czasu? Myślę, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista. 

 

 

DSC_4841

DSC_4843

DSC_4835

3. Zrób to krok po kroku!

 

    Mamy już dobry temat, w którym świetnie się czujemy. Mamy też w sobie wystarczająco dużo energii na to, żeby podjąć wyzwanie. Wiemy również, że jesteśmy w stanie poświecić temu sporo czasu, co zawsze za tym idzie. Co dalej? Przygotuj plan działania krok po kroku. Każdy krok zbliża nas do celu, nawet jeśli jest ich jeszcze dużo przed nami. Sukces osiągniemy tylko wtedy, gdy będziemy robić coś systematycznie, ale skoro lubimy nasze zajęcie to będzie to dla nas przyjemność prawda? Dzięki temu sprawdzicie przy okazji, czy rzeczywiście podjęty temat jest odpowiedni i sprawia Wam dużo radości. Poczucie spełnienia jest na to najlepszą odpowiedzią. Budowa bloga od samego początku związana była z ogromną ilością kroków do przejścia, ale przyznam Wam, że warto było i to się liczy. Każdego dnia staram się rozwijać w tym temacie, ale robię to z pełnym zaangażowaniem. Tego Wam życzę kochani. 

 

 

DSC_4828

4. Korzystaj ze wsparcia najbliższych i inspiruj się innymi!

 

    To bardzo ważny rozdział w utrzymaniu swojej pasji, ale jeśli jesteście już tak daleko w działaniu, to jest już naprawdę dobrze. W każdym przedsięwzięciu napotykają nas różne emocje. Tak jest w każdej sferze i trzeba się z tym liczyć. Sukcesy są oczywiście naturalnym mobilizatorem, ale sami wiecie, że różnie to bywa. Tutaj przyda nam się bardzo mocno wsparcie najbliższych nam osób, które nie tylko zmotywują nas dobrym słowem, ale także wyrażą własną opinię na dany temat. Zawsze mogę liczyć na mojego męża, który współtworzy ze mną stronę i dba o dobry wizerunek pod względem graficznym. Dodatkowo bardzo mocno mnie inspiruje właśnie tym, że jest wytrwały w dążeniu do wyznaczonego celu, a to jest podstawa. Oprócz tego warto także inspirować się osobami, które działają w podobnym temacie. Każde spotkanie z ciekawą osobą, od której możemy nauczyć się czegoś nowego jest bardzo dobrym doświadczeniem. Chodzi o to, żeby tylko się zainspirować, ale nadal pozostać przy własnym, indywidualnym stylu, który z czasem się wyklaruje. Życzę Wam powodzenia w znalezieniu pięknej pasji, wielu pozytywnych doświadczeń po drodze i cudownych emocji kochani. 

 

 

DSC_4825

DSC_4853

DSC_4820

bluzka: Stradivarius

spodnie: Stradivarius

koszyk: Stradivarius

buty: butosklep.pl

kapelusz: H&M

bransoletki: Lilou

kwiaty: Lila Li Kwiaciarnia